Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"głośni" sąsiedzi … xxx
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przypadek

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 12:55 am    Temat postu: "głośni" sąsiedzi … xxx Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy u was też słychać sąsiadów jak 'to robią'? Jesteśmy tolerancyjni ale pobudki w środku nocy czy nad ranem nie sa zbyt fajne.

A problem jest taki, że np w sobote o 6 rano mamy pobudkę bo kobieta jęczy/sapie a slychać każde "puknięcie" … Pan "ma chyba problemy z finiszem" i trwa to często dłuższy czas.
Co najgorsze, że tego żenującego koncertu muszą słuchać dzieci.

W tamtym roku, w lecie sąsiedzi otworzyli sobie nawet okno i stękanie Pani było słychać na dziedziniec …

A podobno 75% kobiet się tak zachowuję, żeby podbudować swojego partnera ….
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sro Sie 21, 2019 12:06 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mkleszyk

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, ja nigdy nie słyszałem, może moi sąsiedzi "tego nie robią".
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesz się, że to jest 1-2 dziennie. Ja mam gorzej - słucham kilka godzin dziennie a w weekendy kilkanaście jak dziecko sąsiadów z góry biega i skacze, a już nie wspomnę o świetnych zabawkach typu piłki, czy twarde przedmioty, którymi dziecko co chwila rzuca o zdaje się w żaden sposób nie wyciszoną podłogę. Nie muszę mieć własnego dziecka, żeby być budzonym o 6 rano :/ Uprzedzam odrazu ataki matek-polek, rozumiem i nie mam pretensji jeśli dziecko czasem płacze, nawet przez pół nocy, czy czasami potupie, bo to jest tylko dziecko i na pewne rzeczy nie ma się wpływu, tak samo nie mam nic przeciwko jeśli ktoś ma raz na jakiś czas przy weekendzie gości, bo każdy jest człowiekiem i jakieś życie towarzyskie też musi mieć, ale na****dalanie dzień w dzień non stop o podłogę to dość mocne przegięcie. Ale problem jest tak naprawdę w tym, że nawet szkoda tracić czasu na dyskusję z takimi osobami, bo po zalaniu mi mieszkania nie usłyszałem nawet przepraszam, a latem znajomy o mało nie udławił się z wrażenia jak nad naszymi głowami na balkonie sąsiedzi zaczęli trzepać dywany...
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym od Was chętnie tych sąsiadów "xxx" i z dziećmi przyjął w zamian za durnia, który potrafi codziennie brzdąkać na pianinie w mieszkaniu w bloku...
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uroki życia w bloku.
Przyzwyczajajmy się do hałasów, szczególnie w bloku nr 3, bo niedługo roboty ostro ruszą, a właściwie już ruszyły. Tylko w lecie jeszcze okna nie będzie można otwożyć z powodu hałasu i spalin. Oby się szybko wyrobili z nowym blokiem.

Z tym pianinem to sprawa przyszłościowa, jak się nauczy to może i będzie przyjemnie Wink

pawel
Moderator

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:
Z tym pianinem to sprawa przyszłościowa, jak się nauczy to może i będzie przyjemnie Wink

Żarty żartami, ale to jest naprawdę frustrujące. Na szczęście sąsiedzi już zaczęli interweniować w odpowiednich miejscach, być może to odniesie jakiś skutek.
Powrót do góry
Boss

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqb1978 napisał:
Uroki życia w bloku.
Przyzwyczajajmy się do hałasów.Tylko w lecie jeszcze okna nie będzie można otwożyć z powodu hałasu i spalin.

Hałas i spaliny to pikuś, nauczysz się wielu nowych wulgaryzmów budowlanych Cool
Powrót do góry
biele

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:
Ja mam gorzej - słucham kilka godzin dziennie a w weekendy kilkanaście jak dziecko sąsiadów z góry biega i skacze, a już nie wspomnę o świetnych zabawkach typu piłki, czy twarde przedmioty, którymi dziecko co chwila rzuca o zdaje się w żaden sposób nie wyciszoną podłogę.

No to słuchamy tego samego Smile Nie wiem co bardziej wk....wia - ten galop w tę i z powrotem, czy ta szklana kulka (czy co to jest) odbijająca się od podłogi....
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie cierpi ta Twoja sąsiadka skoro " jęczy/sapie "a " … Pan ma chyba problemy z finiszem" Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biele napisał:
gypsy_king napisał:
Ja mam gorzej - słucham kilka godzin dziennie a w weekendy kilkanaście jak dziecko sąsiadów z góry biega i skacze, a już nie wspomnę o świetnych zabawkach typu piłki, czy twarde przedmioty, którymi dziecko co chwila rzuca o zdaje się w żaden sposób nie wyciszoną podłogę.

No to słuchamy tego samego Smile Nie wiem co bardziej wk....wia - ten galop w tę i z powrotem, czy ta szklana kulka (czy co to jest) odbijająca się od podłogi....

Byłem miesiąc poza mieszkaniem, ale po powrocie to mam wrażenie, że to jest jakby celowo. Zdecydowałem się jednak, że trzeba przejść do czynów - będzie najpierw upomnienie ustne, a później pisemne wezwanie o zaprzestanie immisji. Wszystkim mającym podobne problemy polecam to samo. W dalszej kolejności należy złożyć w sądzie powództwo o zobowiązanie do zaprzestania immisji w postaci hałasu. Później można wytoczyć osobną sprawę o odszkodowanie z powodu utraty wartości nieruchomości ze względu na te immisje w postaci hałasu. Podobno nie jest to takie skomplikowane - wystarczy 1-2 świadków, a w przypadku odszkodowania potrzebny świadek, który przyzna, że chciał zapłacić więcej, ale ze względu na hałasy sąsiadów jego oferta jest niższa. Chociaż nie uśmiecha mi się taka opcja, to chyba innej drogi nie ma :/
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:
biele napisał:
gypsy_king napisał:

Byłem miesiąc poza mieszkaniem, ale po powrocie to mam wrażenie, że to jest jakby celowo. Zdecydowałem się jednak, że trzeba przejść do czynów - będzie najpierw upomnienie ustne, a później pisemne wezwanie o zaprzestanie immisji. Wszystkim mającym podobne problemy polecam to samo. W dalszej kolejności należy złożyć w sądzie powództwo o zobowiązanie do zaprzestania immisji w postaci hałasu. Później można wytoczyć osobną sprawę o odszkodowanie z powodu utraty wartości nieruchomości ze względu na te immisje w postaci hałasu. Podobno nie jest to takie skomplikowane - wystarczy 1-2 świadków, a w przypadku odszkodowania potrzebny świadek, który przyzna, że chciał zapłacić więcej, ale ze względu na hałasy sąsiadów jego oferta jest niższa. Chociaż nie uśmiecha mi się taka opcja, to chyba innej drogi nie ma :/

hahhahha Very HappyVery HappyVery Happy Nie obraz się , ale po przeczytaniu tego śmiałem się chyba z 5 minut Very Happy Co ty tam palisz bądź pijesz ? Very Happy
Do 22,00 dziecko może biegać ile chce po mieszkaniu, a o jakimkolwiek odszkodowaniu możesz zapomnieć Very Happy Cisza nocna obowiązuje od 22,00 do 6,00 .
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mit - nie ma żadnej 22:00, zakłócanie porządku dotyczy całej doby, to już nie PRL

http://supernowosci24.pl/nie-ma-%E2%80%9Cciszy-nocnej%E2%80%9D-spokoju-mozna-zadac-przez-caly-dzien/

Ja tam osobiście uważam, że nie ma się z czego śmiać. Albo inaczej - śmiać się mogą tylko ci, którzy nie doświadczyli podobnego problemu na własnej skórze. Gypsy_king - życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Mit - nie ma żadnej 22:00, zakłócanie porządku dotyczy całej doby, to już nie PRL

http://supernowosci24.pl/nie-ma-%E2%80%9Cciszy-nocnej%E2%80%9D-spokoju-mozna-zadac-przez-caly-dzien/

Ja tam osobiście uważam, że nie ma się z czego śmiać. Albo inaczej - śmiać się mogą tylko ci, którzy nie doświadczyli podobnego problemu na własnej skórze. Gypsy_king - życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw.

R E G U L A M I N
porządku domowego
dla budownictwa wielorodzinnego
w osiedlach Spółdzielni ZODIAK w Rzeszowie.
Rozdział I - PRZEPISY OGÓLNE
http://e-zodiak.pl/Content/pliki/-8588658342111412058regporzdom.pdf

Rozdział VI § 22. pkt 2
"W godzinach od 22:00 do 6:00 obowiązuje cisza nocna."

Jeżeli nie jesteś czegoś pewny to nie mów ze czegoś nie ma :p

Swoja droga nie rozśmieszyło mnie to, ze ktoś ma problem z głośnym zachowaniem dziecka , tylko to ze można wpaść na taki pomysł aby żądać odszkodowania od sąsiada Very Happy

Przeczytałem ten artykuł z super nowości i muszę przyznać jak zawsze trzymają niski poziom . Jedyne co jest sensowne w tym artykule to art. 51 kodeksu wykroczeń mówi: “Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. Nigdzie nie jest napisane nic o ciszy nocnej, a jedynie o spokoju nocnym. Jest jednak zapis o spokoju publicznym i porządku publicznym. Choć i to nie jest do końca jasne.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie na swojej stronie internetowej (jakiej ? Gdzie źródło ? ) znakomicie to tłumaczą . Tłumaczyć sobie mogą miedzy sobą albo swoim kolesiom .... Podstawa do ukarania jest kodeks karny lub kodeks wykroczeń. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawę będzie rozpatrywał sad a nie policjanci z KPP z Wołomina. Można zapytać jeszcze o interpretacje tego art. żula pod sklepem tylko po co ?
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tutaj nie chodzi o naruszenie regulaminu spółdzielni, czy też o ukaranie na podstawie kodeksu wykroczeń. Miałem na myśli drogę postępowania cywilnego - aby dochodzić swoich praw nikt nie musi tutaj popełniać wykroczenia, czy też nie stosować się do regulaminu spółdzielni. Kolega wyżej ma rację - cisza nocna to wytwór już nie istniejący - to że istnieje w regulaminie spółdzielni, to nie ma dużego znaczenia, bowiem sankcje z tego tytułu nie są dotkliwe.
Wracając do meritum - dziecko nie może sobie biegać od 6 do 22, tzn może ale bez zakłócania spokoju. Tak samo nikt nie może 8h dziennie mieć na full radio, mimo że takiego zakazu w regulaminie spółdzielni nie ma i jest dzień. Podsumowując - wolność jednego człowieka jest ograniczona wolnością innych ludzi i nie można swoim zachowaniem ograniczać prawa innych.
Jeśli kogoś śmieszy to, co wcześniej napisałem na temat ewentualnych roszczeń o odszkodowanie w tym temacie, to świadczy zwyczajnie, że jest laikiem w tej dziedzinie. I nic nie piję (przynajmniej w tej chwili), bo nie ja to wymyśliłem - po prostu takie jest prawo -wystarczy iść do pierwszego lepszego prawnika i spytać, jeśli nie ma się wiedzy na ten temat. To tak jak ja bym np. powiedział, że śmieszne jest to, że w terenie zabudowanym jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, a nie miałbym nawet prawa jazdy i pojęcia o ruchu drogowym. Odpowiedzialność odszkodowawcza jest właśnie po to, aby ludzie nie mogli zachowywać się zupełnie dowolnie, nie licząc się przy tym z innymi.
P.S.
Nie wiem, czy to przypadek, ale "pociecha" sąsiadów z góry też bawi się szklaną kulą :/
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W grę wchodzą dwie rzeczy, KC i regulamin Spółdzielni..a regulamin nie jest nadrzędny i nie powoduje, że inne kwestie tracą ważność. W prawie faktycznie nie ma czegoś takiego jak cisza nocna.

Inna znana mi sprawa dotyczy stanowiska Spółdzielni i osobistego zaangażowania Pana Grochali. Temat związany ze sporadycznym graniem na pianinie, podkreślę jeszcze raz, że ze sporadycznym:) W godzinach nie wcześniej niż 9, nie później niż 18. Komuś z mieszkańców wybitnie to przeszkadzało, temat zgłosił do Spółdzielni, Pan Grochala najpierw interweniował telefonicznie wskazując na regulamin, później dodatkowo wysyłając pismo. Zdarzenie nie miało miejsca w nocy... Wszystko było mega przesadne, osoba skarżąca się nie była nawet w stanie określić kiedy nie przeszkadza jej granie... i jakoś nie była skłonna do kompromisów, ale to już raczej inny temat. Mieszkamy razem we wspólnocie i trzeba się szanować wzajemnie, przy czym żadna ze stron nie może przeginać.

Ogólnie pokazuje to, że Spółdzielnia nawet w bezpodstawnych sprawach podejmuje pewne kroki.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie takie sprawy sa umarzane . Osobiscie bym zadnego odszkodowania sasiadowi nie zaplacil. Mieszkajac w bloku trzeba sie liczyc z tym ze ma sie sasiada nad lub pod soba. Na Twoim miejscu poszedlbym do sasiada i z nim porozmawial zeby chociaz ta kula dziecko nie stukalo. Wiekszosc spraw w ten sposob mozna zalatwic . Podejrzewam ze w tej sprawie nie byles jeszcze u sasiada , a od tego pasuje zaczac.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:
Zdecydowałem się jednak, że trzeba przejść do czynów - będzie najpierw upomnienie ustne

Dopiero zamierza zająć się tym...
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, jeszcze nie byłem, bo jak już wspominałem ciężko jest podjąć rozmowę z kimś kto trzepie dywany nad głową, czy nawet nie przeprosił zalewając mieszkanie, nie wspominając o pozornie błahym tupaniu przez dziecko. Odnośnie kwestii płacenia odszkodowania - zapewniam, że nie byłby to Twój wybór, czy zapłacisz, czy nie - zasady są proste - jest wyrok i nie płacisz? Przychodzi komornik i zabiera Ci kasę z konta albo auto, a jak nie posiadasz, to licytuje chatę Smile A gwoli ścisłości - miałeś chyba na myśli oddalenie powództwa a nie umorzenie? Smile W każdym razie w opisanej przeze mnie sytuacji raczej mało prawdopodobne.
Zresztą są tacy ludzie, których całokształt zachowania jest nie do przyjęcia (wyżej wskazane) + z pozoru inne błahostki typu nigdy nie mówienie jako pierwszym "dzień dobry", a i odpowiadanie w zależności od humoru. W jednym się z Tobą zgodzę - trzeba się liczyć z tym, że ma się sąsiada nad sobą, czy pod sobą i jeśli ktoś o tym zapomina, to jak mawiał mój mentor - zostanie nauczony.
Powrót do góry
grom8

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:
inne błahostki typu nigdy nie mówienie jako pierwszym "dzień dobry", a i odpowiadanie w zależności od humoru.

Oo mam takich dwóch, jeden rzadko odpowie, a jak już to tak cicho burknie pod nosem, że nie wiadomo co powiedział.Jego małe dzieci nawet nie pomyślą, że można powiedzieć dzien dobry. Ale co się spodziewać, takie wychowanie.

Drugi 'bogacz' w dobrym aucie nawet mówiąc mu głosno DZIEŃ DOBRY nawet nie raczy się odezwać. Czasami wygląda to wręcz żenująco.
Za to sąsiad obcokrajowiec, chociaż niewyraźnie ale odpowie jak człowiek kulturalne i wychowany.

Ale co zrobić taki kraj - "naród wspaniały, ale ludzie skurw**syny"
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grom8 napisał:
.. Ale co zrobić taki kraj - "naród wspaniały, ale ludzie skurw**syny"

Dziwne to Twoje nastawienie do sasiadow Smile
Powrót do góry
grom8

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w moim nastawieniu jest dziwne? Mówienie dzień dobry jest dziwne? Smile

A fragment, który zacytowałeś to słowa Piłsudskiego ... wiedział co mówił.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:
Odnośnie kwestii płacenia odszkodowania - zapewniam, że nie byłby to Twój wybór, czy zapłacisz, czy nie - zasady są proste - jest wyrok i nie płacisz? Przychodzi komornik i zabiera Ci kasę z konta albo auto, a jak nie posiadasz, to licytuje chatę Smile

Czytając to mam dziwne przeczucie ze jeszcze nigdy nie byleś w sadzie, mimo wszystko życzę powodzenia , choć na cuda bym się nie nastawiał. Ciekawe jak sąsiad by zareagował na wiadomość ze chcesz od niego odszkodowanie i czy mówiłbyś mu dzień dobry po tym wszystkim . Myślę ze gdybyś tak z nim zadarł to by był dopiero początek problemów .
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne dla mnie jest to ze się z tymi słowami zgadzasz. Ja nie traktuje każdego jako potencjalnego skur****na.
Powrót do góry
biele

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gypsy_king napisał:

Nie wiem, czy to przypadek, ale "pociecha" sąsiadów z góry też bawi się szklaną kulą :/

To pewno nie przypadek. Może tak być, że słuchamy dokładnie tego samego dzieciaka. Smile To na pewno nie bezpośrednio nade mną jest, ale niesie się chyba dwa piętra w dół.

gypsy_king napisał:
Byłem miesiąc poza mieszkaniem, ale po powrocie to mam wrażenie, że to jest jakby celowo.

A mnie się wydawało, że przez chwilę coś ciszej było. Myślałam że poczytali forum i pomogło, ale ostatnio się okazało że galop i rzucanie kulką powróciło Neutral
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sro Sie 21, 2019 12:07 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MAK2015

PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzice odpowiadają za zachowania dzieci, które zakłócają spokój sąsiadom. Jest już wyrok sądu w analogicznej sprawie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: